X
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

מ' משתפת

הי, שמי מ. ואני מתמודדת נפש– בבריאות הנפש שלוותה על ידי מערך הדיור מוגן של ידיד נפש סניף ירושלים בשלוש השנים האחרונות. אני רוצה לספר על תהליך השיקום שעברתי שמבחינתי עזר לי מאוד..

החלטתי להתגייס לצבא למרות שלמדתי בבתי ספר דתיים, שם הכרתי את מי שהיה בעלי מאוחר יותר. החיים אתו היו אומללים, הוא נהג בי בהתנשאות ואף פגע בי ללא הרף על כך שאינני שווה והעובדה שאין לי משפחה אף הגבירה את התנהגותו הפוגענית. לא היה לנו ילדים ביחד והוא לחץ שנאמץ ואכן אימצנו ילדה מקסימה, כיום היא אמא ל – 3 ילדים בלי עין הרע. מאז שאימצתי בעודנו נשואים המצב שלי הלך והורע איתו. הוא ידע שלא אעשה פעולה להתגרש כי אני אחראית על הילדה, וכמו כן לא הייתה לי תמיכה משפחתית. חיי היו גיהינום אתו, והייתי כל הזמן בעצבות ואז כשהבת הייתה בת 18 הוא אמר לי "שהוא עוזב אותי כיוון שאינו מרוצה ממני ומהתפקוד שלי", התגרשנו, ותוך חודש הוא התחתן עם אחרת. הייתי חסרת אונים! בתי שהייתה בגיל ההתבגרות והבעל שנטש ככה גרמו לי לדיכאון. ואז פגשתי אדם מקסים שאמר לי שאני חייבת לבקש עזרה מביטוח לאומי, וכך הכל התחיל… אושרה לי קצבה וגם סיוע וליווי. מה אומר לכם? אין לי מילים לתאר…פשוט נס!

הופניתי לקבלת סיוע בתחנה לבריאות הנפש בטלביה, ולפני כשלוש שנים הפנו אותי לקבל גם ליווי בדיור מוגן על ידי "ידיד נפש". אני רוצה כעת לכתוב על תהליך השיקום שעברתי בידיד נפש וכיצד התהליך הזה עזר לי. בתחילת הליווי הייתי במצב שלא יכולתי לתפקד ורק הייתי במיטה ללא יכולת לקום. סבלתי מדיכאון משמעותי, ויש לי קושי בתפקוד יום יומי מאחר שיש לי בעיות בנוסף של קשב וריכוז. אני מתקשה מאוד בארגון לדוגמא: הכנות לשבת, בישולים מראש. הכנת הבית לשבת שחשובה לי, וכמו כן צורך בעזרה בסדר וארגון בבית. מעבר לכך לא עבדתי כי הייתי רגילה שבעלי מפרנס עיקרי, והיות ולא עבדתי ורק התקיימתי מקצבת הנכות, נקלעתי למצב כלכלי קשה והייתי מאוד חרדה ומדוכאת בשל כך. ואז הליווי של 'ידיד נפש' פתח לי צוהר גדול בנושא זה. התרומה שקיבלתי בליווי של ידיד נפש פשוט לא תסולא בפז! קיבלתי ליווי של מתאם שיקום בשם אייל. היו לנו מפגשים של פעם בשבוע. העליתי בפניו את הקשיים היומיומיים שלי, וכן את הקשיים הנפשיים שלי. הרגשתי תמיכה ורוך גדול מהאיש הנפלא הזה ב"פירוק" הקשיים שלי, עצות מועילות. אייל גם הפנה אותי לליווי תעסוקתי שעזר לי לעבוד כסייעת בצהרונים במסגרת החינוך המיוחד ובכך השתפר מצבי הכלכלי, בנוסף הוא גם יזם פניה למסגרת פעמונים, על מנת לסייע בייצוב מצבי הכלכלי. מבחינת מסגרות הפנאי, אייל הפנה אותי

למסגרת "עמיתים" ברמות שם יכולתי להשתתף בחוגים. זאת הזדמנות לומר המון תודה אייל יקר! וכן היה לי ליווי עם גב' רות, מדריכת השיקום. מאחר שאני מתקשה בתפקוד בניהול הבית עקב הקושי שלי בשל קשב וריכוז, נעזרתי מאוד ברות. רות עזרה לי להתארגן טוב יותר, תמכה בי נפשית, עודדה אותי רבות ועזרה לי להתארגן טוב יותר על מנת להצליח לסדר, לנקות ולבשל טוב יותר. אני מודה לך רות! לפני כן הייתי מאוד מתוסכלת במקום הזה ואת עזרת לי מאוד כמו גם בעצות טובות! אבל אני חייבת לומר שהדבר הכי מדהים שקרה לי היה השיקום בדימוי העצמי שלי. בעבר לא האמנתי בעצמי כלל ולרגע לא חשבתי שאף אמצא זוגיות חדשה. ברוך השם ותודה לבורא עולם, בזכות הליווי המסור של ידיד נפש ובזכות בתי לירון שלא וויתרה אף לרגע על האפשרות שלא אשאר לבד ואנשא בשנית, נישאתי בשנית לא מזמן ועברתי לגור עם בן זוג חדש לעיר אחרת בתקווה לחיים טובים ומאושרים! ידיד נפש סניף ירושלים, אני מודה לכם מאוד!

דילוג לתוכן